2018. december 19.

Fertőtlenítés otthon - seo honlap

Fertőtlenítő szerek és oldatok alkalmazása

Keresőmarketing célú SEO-honlap optimalizálása


üveg, ivóvíz fertőtlenítés
Baba cumisüveg fertőtlenítése otthon.
Nemcsak az ivóvíz minőségére kell figyelnünk. Otthonunkban fontos a tisztaság, bizonyos helyeken pedig a csíramentesség is életbevágó. A konyhában az ételkészítő pultok sokféle állati és növényi eredetű táplálék megfordul, melyek baktériumokat tartalmaznak. A szobahőmérséklet és a nedves, párás környezet ideális helyszín a fertőzést terjesztő mikroorganizmusok szaporodására. A klór-dioxid vizes oldata segítségével minden felület, de még az ételek fertőtlenítése is megoldható. A sterilizálás akkor a legfontosabb, ha kisbaba kerül a házhoz, hiszen az ő szervezete még védtelen a kórokozókkal szemben.

Cumisüveg fertőtlenítése


A cumisüveg fertőtlenítése mindennapos feladat, hiszen a babák 3-4 óránként esznek. A sterilizáláshoz szükséges eszközök:

  • sterilizáló edény, ami lehet lábas vagy fazék is
  • fertőtlenítő oldat esetleg tabletta alakú szerda üvegmosó kefe
  • só.

Bármilyen tárolóedényt fertőtlenítünk, az első lépés a fizikai tisztítás. A cumisüveget az üvegmosó kefe segítségével mossuk tisztára, a cumiból só segítségével tüntethetjük el a maradékot. Ezután öblítsük le meleg vízzel a cumikat és az üveget. Töltsük meg félig vízzel a sterilizáló edényt, és oldjuk fel benne a fertőtlenítő szert.

Tegyünk minden csíramentesítésre váró eszközt az edénybe, majd öntsük tele hideg vízzel. Fedjük le az edényt, és a fertőtlenítőszer használati utasításán szereplő ideig hagyjuk benne állni az eszközöket.

2018. november 29.

Ivóvíz rendszerek szerelése

Otthonunk ellátása vezetékes vízzel


Lakások ellátása ivóvízzel
Ivóvíz vezeték rendszer tervezése, kialakítása.
A XXI. században alapvető igény, hogy otthonunk fertőtlenített ivóvízzel legyen ellátva. A vízellátást forrása lehet kerti kút vagy vezetékes víz, bármelyiket választjuk, mindenképpen ki kell alakítanunk a megfelelő csőhálózatot és a csatorna rendszerről is gondoskodni kell.

Az ivóvíz vezetékek és csatornacsövek elhelyezésekor figyelembe kell venni, hogy a víz a téli hidegben megfagyhat, nem szabad tehát a csővezetéket olyan falba szerelni, amelynek egyik oldala a külső légtérrel érintkezik.

Az ivóvíz rendszer berendezési tárgyainak szerelését korlátozó tényezők:


  • a berendezési tárgy tömege
  • a berendezési tárgy kinyúlása, vagyis a falsíkra merőleges szélső mérete
  • a hordozófal szerkezete.

Milyen vizes berendezéseket kell szerelnünk?


A vízvezeték- és csatornaszerelés célja, hogy ellássuk otthonunkat ivóvízzel és eltávolítsuk a szennyvizet. A lakás vízvezeték hálózatát minden esetben szakember köti rá a közműhálózatra, a meglévő engedélyek birtokában, ugyanez érvényes a csatornahálózatra is. A használati melegvíz-vezetékre is érvényes a kötelező, szakszerű beköttetés, amennyiben az közmű jellegű, egyéb esetekben az ivóvizet melegítjük fel különböző berendezések segítségével.

Alapesetben a vízvezeték csövet 1 méterre engedjük ki a ház falától, eddig terjed a háztulajdonos által szerelt berendezések határa. Az alapvezeték viszi a vizet a hidegvíz-felszállóvezetékhez valamint a melegvíz-készítő bojlerhez. A felszállóvezetékekből szintenként lépnek ki a berendezési tárgyak csapolóit vízzel ellátó ágvezetékek.

Az épületbe belépő vízvezeték és az onnan kilépő csatorna között legalább 2 méter távolságnak kell lennie. Az ejtővezetéken lezúduló vízdugó légritkulást okoz a mögötte levő ágvezetékben. A vákuum leszippantja a bűzelzárókban levő vízzárat, emiatt a csatornaszag bejut a helyiségbe. A leszívás megakadályozására az ejtőcsövek legmagasabb pontjához légbeszívó csatornaszellőző vezetéket kell szerelnünk, amely egyben a csatornagázokat is elvezeti.

Az épületgépészeti berendezések szerelésekor minden csövet fektetve vagy függőlegesen szerelünk, de sohasem vízszintesen. A fektetett vezetékek minden esetben a végpontok felé enyhén emelkednek. Ennek oka egyrészt, hogy a vezetéket maradéktalanul légteleníthessük, másrészt szükség esetén a belépési pontnál létesített leeresztőcsap segítségével kiüríthetjük a rendszert, ha például szerelésre van szükség. A csatornavezeték esetében az enyhe lejtő hozza létre az áramlást, mely eltávolítja a szennyvizet az épületből, melyet szükség esetén fertőtleníthetünk is.